• Zverejnenie maturitných zadaní

• Maturitné zadania sú zverejnené na našej webstránke v sekcii pre žiakov a rodičov / maturitné zadania. Na ich zobrazenie je potrebné prihlásenie.

• Prešovská hudobná jar

• Naše žiačky sa 26. 04. 2023 zúčastnili Prešovskej hudobnej jari v PKO a vypočuli si koncert prešovských konzervatoristov. Hudobné čísla boli bohaté na hudobné nástroje a celý večer sme si poriadne vychutnali. Týmto by sme chceli pozvať všetkých žiakov na ďalší koncert, ktorý sa uskutoční 10. 05. 2023 o 19:00 hod. Odznejú diela vrcholného impresionizmu v podaní dychového kvarteta a klavíra. Tešíme sa na vás.

• Vystúpenie v Centre Svetielko v Prešove

• Žiačky III. A a III. C v rámci predmetu zborový spev naštudovali hudobnú rozprávku, s ktorou 05. 05. 2023 potešili "inak obdarené deti" a klientov v Centre Svetielko v Prešove. Vystúpenie sa všetkým veľmi páčilo, dievčatá museli pridať na záver aj zopár ľudových piesní.

• Tvorba geografickej videovizitky obce

• Žiačky triedy II.C boli zapojené do projektu s názvom “Tvorba geografickej videovizitky obce”, ktorého cieľom bolo v rámci predmetu geografia vytvoriť prezentačné video o obci, v ktorej žijú. Projekt bol súčasťou diplomovej práce študentky Prešovskej Univerzity v Prešove. Žiačky boli po jeho úspešnom ukončení odmenené diplomami. Teší nás, že sa naše žiačky do projektu aktívne zapojili a vytvorili pútavé a atraktívne videovizitky svojich obcí. Dievčatám ďakujeme a blahoželáme k úspešnému ukončeniu projektu.

• Kurz ochrany života a zdravia

• V dňoch 02. - 04. 05. 2023 sa žiaci 3. ročníka zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia (KOŽaZ) na Šarišskom hrade. V Haniske pri Prešove absolvovali orientačný beh.

• Makovická struna

• Regionálna rada Zväzu Rusínov-Ukajincov SR usporiadala dňa 19. apríla 2023 regionálne kolo 49. ročníka známej súťažnej prehliadky ľudových piesní Makovická struna. Zapojili sa aj naše žiačky a učitelia. Umiestnenie v zlatom pásme si vyspievala žiačka Liana Hutníková a p. zástupca. Za akordeónový sprievod patrí vďaka a uznanie žiačke Anete Suchaničovej

• Túra v pohorí Bachureň

• V sobotu 22.04.2023 absolvoval Turistický klub túru v pohorí Bachureň. Túru sme začali v obci Lipovce. Asfaltovou cestou sme sa dostali ku vstupnej bráne do Lačnovského kaňona. Prechod týmto kaňonom je jedinečným zážitkom. Dva kilometre dlhý chodník prekonáva rôzne prirodzené prekážky, viackrát prekračuje koryto potoka, vedie šikmými skalami a okolím vodopádov. Exponované miesta sú vybavené kovovými schodmi, rebríkmi a pomocnými reťazami. Práve preto si táto turistický atraktívna lokalita vyslúžila prezývku Malý Slovenský raj. Prechod kaňonom končí v osade Lačnov. Odtiaľ sme pokračovali k turistickej útulni Chotárna a späť do obce Lipovce.

Počas 4 hodín túry sme zdolali 11 kilometrov a 460 výškových metrov. Trasa ponúka krásne výhľady na región Šariš, okolité pohoria či hrady.

Pridaj sa k nám, spoznávaj okolie a zbieraj zážitky.

• Koncert pre MŠ

• Žiačky III.B a III.D voliteľného predmetu zborový spev vystúpili s výchovným koncertom Pesničky pre mamičky. Spolu s deťmi si zaspievali piesne pri príležitosti blížiaceho sa Dňa matiek.

Ďakujeme za výbornú atmosféru deťom, aj p. učiteľkám v MŠ Zemplínska a Čergovská v Prešove.

• Deň narcisov

• Ďakujeme našim dobrovoľníčkam 3. ročníka, ktoré sa dňa 20.04.2023 aktívne zúčastnili zbierky Deň narcisov a nazbierali krásnu sumu pre Ligu proti rakovine

• Výlet do okolia Medzilaboriec

• Členovia Krúžku rusínskej kultúry a Klubu zážitkových aktivít sa 15.04.2023 zúčastnili poznávacieho výletu do okolia Medzilaboriec. Súčasťou programu bol výstup na Kyčeru (rozhľadňa), návšteva múzea A. Warhola (expozícia z dejín 1. svetovej vojny) a prehliadka miniskanzenu (rusínska dedina).