• DofE

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE)

• Filozofia programu je aj našou filozofiou.

Chceme motivovať Vás, našich žiakov, na sebe komplexne pracovať. Sprostredkovaním overeného vzdelávacieho programu chceme rozvíjať Vaše praktické zručnosti, podnecovať spoločenskú zodpovednosť a zvýšiť tak šancu uspieť v živote.

Veríme, že Vám zapojenie do tohto programu vytvorí priestor na rozvoj Vašej osobnosti a jedinečnosti, že Vám prinesie radosť, zvýši Vaše sebavedomie, a hlavne prinesie veľa skúseností do Vašej ďalšej pedagogickej praxe.

čítať viac (pdf)

Súčasťou osobnostného rozvoja v rámci DofE je prekonávanie limitov na Dobrodružnej expedícii, prečítajte si ako to vyzerá v podaní tímu zo SOŠpg - Dofe Dobrodružná Expedícia prechod Slanské Vrchy.

V piatok 15. 10. 2021 si naše prvé úspešné absolventky bronzovej úrovne programu DofE slávnostne prevzali certifikáty a odznaky z rúk zástupcov Národnej kancelárie DofE a predsedu PSK pána Majerského. Ceremónia sa konala vo vnútornej záhrade GK2 v Prešove.
          Naše úspešné bronzové absolventky: Terézia Sopková, Bibiána Alžová, Viktória Andraščíková, Simona Dudeková, Anna Gombitová, Veronika Demková, Stanislava Čechová.
          Sme na vás hrdí. DofE tím.

V utorok 20. 09. 2022 si v historickej budove Divadlo Jonáša Záborského Prešov prezvalo ocenenie DofE Slovensko - Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu vyše 160 Dofákov za Prešovský samosprávny kraj.
          Medzi mladými ocenenými sú aj naše Dofáčky, ktoré si slávnostne prevzali certifikáty a odznaky z rúk zástupcov Národnej kancelárie DofE a vedúceho odboru školstva PaedDr. Jána Furmana.
          Striebornú úroveň úspešne dokončila Viiktória Andraščíková, Simona Dudeková, Bibiána Alžová a Stanislava Čechová. Ocenenie za zvládnutie bronzovej úrovne si odniesla Diana Pavúrová, Alžbeta Fedorková, Kvetoslava Kazimírová a Veronika Serenčová. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme.
          Veríme, že počas školského roka sa naša Dofe rodina rozrastie o nových členov.

ostatná aktualizácia: 22. 09. 2022

• Stredná odborná škola pedagogická
      • Kmeťovo stromoradie č. 5 080 01 Prešov Slovakia
      • Mgr. Oľga Macková riaditel@sospg.sk riaditel@pasa-po.vucpo.sk +421 51 77 11 293