• Muzikoterapia

• V stredu 24. januára sa žiačky IV. A a IV. C v rámci predmetu zborový spev zúčastnili prednášky o muzikoterapii spojenej s praktickými ukážkami a vlastnou relaxáciou, kde si pri zvukoch netradičných hudobných nástrojov výdatne oddýchli. Lektorkou bola naša bývalá žiačka Gabika Timková. Ďakujeme za nevšedný zážitok.

• Túra v Tatranskom národnom parku

• V sobotu 20.01.2024 absolvoval Turistický klub túru v Tatranskom národnom parku. Túru sme začali v rekreačnom stredisku Štrbské Pleso. Odtiaľ sme pokračovali červenou turistickou značkou k rázcestiu Trigan. Následne sme sa napojili na zelenú turistickú značku, ktorá nás doviedla na Popradské pleso. Pri plese sa nachádza Horský Hotel Popradské Pleso a Majláthova chata, kde je možné si oddýchnuť a občerstviť sa. Naspäť sme sa vrátili tou istou trasou.

Počas 3 hodín túry sme zdolali 10 kilometrov a 270 výškových metrov. Trasa ponúka krásne výhľady na Štrbské pleso, Popradské pleso, Mengusovskú dolinu či okolité tatranské štíty.

• Kvíz o ľudských právach - školské kolo

• V utorok 16.01.2024 sa ako každý rok uskutočnila školská vedomostná súťaž z oblasti ľudských práv. Súťaže sa zúčastnilo dvanásť žiakov prvého ročníka, ktorých čakal neľahký test s otázkami o ochrane ľudských práv, právach dieťaťa či o dokumentoch základných ľudských práv. Víťazkou tohto ročníka s najvyšším počtom bodov sa stala B. Lešková (I.B). Na 2. mieste sa umiestnila T. Šulíková (I.B) a na 3. mieste A. Železníková (I.B).

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 17.01.2024 žiačka N. Šaršaňová (IV.D) reprezentovala našu školu na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D - stredné odborné školy. Preukázala svoje vedomosti a zručnosti v anglickom jazyku vo veľmi silnej konkurencii, umiestnila sa na 4. mieste. Prvé priečky boli veľmi vyrovnané, na víťaza mala bodovú stratu len 2,2 bodu, tretie miesto jej "ušlo" len o 0,7 bodu!

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

• Vystúpenie v múzeu

• Dňa 20.12.2023 v Krajskom múzeu v Prešove v rámci projektu Vianoce v paláci žiaci divadelného súboru Abodka a zboru potešili deti rozprávkou, vianočnými koledami a hudobno-pohybovými aktivitami. Spoločne sme si tak užili pravú vianočnú atmosféru v paláci.

• Predstavenie v divadle VIOLA

• Hodnotný umelecký zážitok a zimomriavky mali žiaci IV.B a III.D, ktorí sa v utorok 18.12.2023 zúčastnili divadelnej hry Šepoty v divadle VIOLA. Na pomedzí magického realizmu a dokumentárneho divadla rozpráva fiktívny príbeh dvoch žien, no sú v ňom obsiahnuté príbehy mnohých žien, ktoré v prvej polovici 20. storočia žili, bojovali, víťazili i prehrávali v nerovnom boji s politickým systémom. Ich nevšedné osudy boli a budú inšpiráciou pre každého z nás.

• Adventný koncert pre predčasniatka a ich rodiny

• V piatok 15.12.2023 v priestoroch Dvorany Evanjelického kolégia v Prešove OZ malíček v spolupráci so spoluorganizátormi a partnermi organizoval Adventný koncert pre predčasniatka a ich rodiny. Naši žiaci svojim vystúpením prispeli k výnimočnej atmosfére v tomto predvianočnom období. Ďakujeme ❤️

• IT Fitness Test 2023

• Aj v tomto roku sme zapojili žiakov našej školy v testovaní digitálnych zručností IT Fitness Test 2023, prostredníctvom ktorého si mohli overiť úroveň svojich digitálnych zručností.

• Národné stretnutie mládeže

• V dňoch 15.12. - 16.12.3023 sa naše žiačky školského parlamentu M. Ondrejčáková (III.A) a N. Angelovičová (III.D) zúčastnili Národného stretnutia mládeže v rámci projektu Experience it!, ktoré sa konalo v Starej Ľubovni. Organizátorom bola Asociácia centier voľného času SR v Banskej Bystrici. Dievčatá reprezentovali náš parlament medzi mládežníckymi parlamentmi z východného a západného Slovenska. Priniesli si veľa zážitkov a nápadov na ďalšie aktivity.

• Vianočné vystúpenie pre Svetielko

• Vo štvrtok 14.12.2023 sme so žiačkami navštívili centrum Svetielko Regeneračno – terapeuticko – vzdelávacie centrum pre deti a mladých ľudí s viacnásobným postihnutím. Žiačky z kreatívnej hudobnej výchovy rozozvučali priestor koledami a vianočnými piesňami. Rozprávkou o Nespokojnej Snehulienke spríjemnili čas naše žiačky z divadielka Abodka. Bolo nám cťou vystupovať pre týchto krásnych ľudí. V mene celej Strednej odbornej školy pedagogickej sme darovali nielen vianočné vystúpenie, ale aj potešili príspevkom z mikulášskej burzy. Ďakujeme.