• KREATE KLUB - unikátny klub neformálnej psychologickej pomoci pre mladých

• Dávame do pozornosti nový KREATE KLUB v Prešove - miesto, kde môžu mladí ľudia nad trinásť rokov zmysluplne tráviť voľný čas. Môžu v ňom tvoriť alebo len tak byť po boku psychológa či psychologičky a ďalších mladých ľudí. Vo štvrtok 26.01.2023 sa slávnostného otvorenia na Jarkovej 71 v Prešove zúčastnili aj členky nášho Školského parlamentu.

KREATE KLUB vznikol, aby mladí ľudia, ktorým je ťažko, ale aj tí, ktorí majú šťastné dni, mali na svete miesto, kde môžu dostať anonymnú a bezplatnú odbornú psychologickú pomoc, zažiť záujem, zábavu, podporu, rozvoj a nový štart. Vznikol vďaka centru krízovej intervencie Káčko Prešov, ktoré je projektom pomoci občianskeho združenia IPčko.

Kreate klub ponúka rôzne workshopy, koncerty, tvorivé dielne, diskusie, zážitkové aktivity, čítačky ale aj technické vychytávky, kalčeto, tvorivý ateliér a mnoho ďalšieho. Poskytuje priestor aj pre individuálnu odbornú pomoc na princípoch anonymity a bezplatnosti.

Viac informácií nájdete na https://kreateklub.sk/

• Exkurzia do katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa a krypty pod chrámom

• Žiačky 1. ročníka navštevujúce gréckokatolícku náboženskú výchovu dňa 25. 1. 2023 navštívili katedrálny Chrám sv. Jána Krstiteľa v Prešove a kryptu pod katedrálnym chrámom - miesto, kde sú uložené ostatky gréckokatolíckych biskupov (najstaršie z r. 1706), členov prešovskej kapituly či duchovných, ale aj známych osobností mesta Prešov. Žiačky tak mali možnosť dotknúť sa dejín ľudstva siahajúcich do 18. storočia. V katedrálnom chráme si mohli rozšíriť svoje poznatky z východnej spirituality a liturgiky, zblízka vidieť liturgické predmety i priestory určené na liturgické slávenie a nechýbala ani spoločná modlitba na tomto posvätnom mieste.

• Predstavenie v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove

• Členovia Krúžku rusínskej kultúry a Divadelného súboru Abodka sa vo štvrtok 19.01.2023 zúčastnili spoločnej akcie - večerného divadelného predstavenia v rusínskom jazyku v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove. Ďakujeme hercom a divadlu za výnimočný kultúrný zážitok.