• Vianočný koncert

• V pondelok 19. decembra spríjemnil našim žiakom i učiteľom predvianočný čas svojím vystúpením pán Anton Budinský z Očovej, folklorista, multiinštrumentalista a zberateľ ľudových piesní. V krásnom detvianskom kroji nám predviedol hru na rôznych autentických i netradičných hudobných nástrojoch a pobavil nás vtipným rozprávaním.  Dokonca si vybraní „hôrni“ chlapci za sprievodu heligónky zatancovali so svojimi učiteľkami. Nakoniec sa pani riaditeľka poďakovala nášmu hosťovi za milé vystúpenie a spoločne sme si všetci zaspievali Tichú noc.

• Vianočné vystúpenia

• Spevácka skupina Muzika spolu so speváčkami z 3. ročníka potešili svojim vystúpením v tomto predvianočnom období seniorov v Prešove.

V piatok 16.12.2022 navštívili Špecializované zariadenie a Zariadenie pre seniorov Gabriela n.o. a v utorok 20.12.2022 zavítali do Zariadenia pre seniorov Náruč.

Spoločne si zaspomínali na vianočné zvyky a tradície a zaspievali nestarnúce koledy.

• Rozprávkový vianočný maratón

• Vo štvrtok 15.12.2022 sa všetci žiaci tretieho ročníka zúčastnili akcie s názvom Rozprávkový Vianočný Maratón, kde zdieľali výsledky svojej dvojmesačnej práce z hodín tvorivej dramatiky. Ich úlohou bolo napísať divadelný scenár pre detského diváka a následne ho zinscenovať. Okrem edukatívneho charakteru sa celá udalosť niesla v priateľskej, pozitívnej  a povzbudzujúcej atmosfére. Pre všetkých prítomných bol k dispozícii “stôl štedrosti”, ktorý zabezpečili všetky zúčastnené triedy. Ďakujeme za obohacujúci spoločný čas.

• Exkurzia do Viedne

• V pondelok 12.decembra sme sa dvoma autobusmi vypravili do krásnej Viedne. Cestovali sme nocou, zasneženým Slovenskom a priniesli sme sneh až do Viedne.

Ráno o 7:30 sme vystúpili na Schwedenplatzi, občerstvili sme sa a autobusom sme sa prevážali ulicami Viedne. Počas prehliadky autobusom, ale i prechádzajúc sa peši uličkami, sme si vypočuli mnoho zaujímavostí od našich sprievodkýň. Kultúra tejto krajiny nás mnohých očarila. Obrovské historické budovy, sochy známych, i nám neznámych, sa pýšili nad nami a zdôrazňovali svoju majestátnosť a vážnosť.

V reštauráciách, v obchodoch i na ulici v meste sme mali možnosť overiť si našu znalosť angličtiny, čo pre niektoré z nás nebol najmenší problém :-)

Po obedňajšej prestávke sme zamierili na vianočné trhy pri Radnici - Christkindlmarkt am Rathaus. Svetielka, vôňa punču, pečiva, krásne vianočné ozdoby a oziabajúca zima nám pripomenuli, že Vianoce sú už za dverami. Možno práve tento rok budú Vianoce vo Viedni mrazivé, ako zvyknú byť u nás.

Snežilo, fúkalo, mrzlo, no aj napriek tomu sme si vianočnú Viedeň užili. Áno, Viedeň je prekrásna a priniesli sme si krásne a nezabudnuteľné spomienky.

• Vystúpenie v Krajskom múzeu v Prešove

• V stredu 14.12. 2022 žiačky divadelného krúžku Abodka odohrali vianočnú rozprávku a spolu so žiačkami kreatívnej hudobnej výchovy, krásnymi koledami a vianočnými piesňami vytvorili príjemnú vianočnú atmosféru v Krajskom múzeu v Prešove v rámci podujatia Vianoce v paláci.

• Vedecko-technické centrum pre deti a mládež

• Dňa 08.12.2022 sa žiačky II.A triedy zúčastnili exkurzie do Slovenského technického múzea v Košiciach, kde navštívili expozíciu Vedecko-technické centrum pre deti a mládež.

Interaktívnym, hravým a zábavným spôsobom sa oboznámili s viacerými fyzikálnymi, mechanickými, optickými a elektrotechnickými javmi. Na exponátoch overili teoretické zákonitosti, napr. Pythagorovu vetu, Newtonovu kolísku, Bernoulliho vznášajúcu sa loptu, Termovíznu kameru, Prienik postáv, Hydrodynamický jav,  Stroboskop, Gyroskop a mnohé ďalšie efekty. Svoju šikovnosť a logické myslenie si vyskúšali pomocou hlavolamov a očných klamov, ako hlavolam Tanagram, Hanojská veža, Jež v klietke a ďalšie.

• Aj k nám zavítal Mikuláš

• V utorok 06.12.2022 sa na našej škole uskutočnila Mikulášska akcia. Žiaci divadelného krúžku ABODKA a kreatívnej hudobnej výchovy vítali žiakov i svojich učiteľov spevom, sladkosťami...

• Krabice plné lásky

• Aj tento školský rok sme sa zapojili do výzvy "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Cieľom výzvy je naplniť krabice od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov po celom Slovensku.

Ďakujeme žiakom, rodičom a kolegom za ich dary.

• Červené stužky

• 1. decembra si žiaci na SOŠPg pripli ČERVENÚ STUŽKU. Preukázali tak solidaritu s ľuďmi, ktorí trpia ochorením AIDS/ HIV.